Ubrania i sprzęt na zimową wyprawę: Arktyka i góry wysokie

Na moim kanale YouTube ukazały się ostatnio dwa filmy, którymi zapoczątkowałem serię wideo-poradników dotyczących organizowania wypraw i bezpieczeństwa.

Dotyczą one sprzętu jaki miałem ze sobą podczas zimowego trawersu Islandii w styczniu – marcu 2020 roku. Temat ten, dośc szeroki, podzieliłem na dwa segmenty, aby uporządkować to omówienie i uczynić je bardziej „strawnym”. Pierwszy odcinek dotyczy wyposażenia biwakowego, sprzętu do gotowania, komunikacji, nawigacji, elektroniki i innych. Drugi omawia system ubrań jaki miałem ze sobą podczas tej wyprawy. Jest to zestaw, jaki zabrałem na Islandię i którego używam podczas wypraw w góry wysokie, podczas zimowych trekingów i który planuję wziąć na pierwsze wejście powyżej 7 000 metrów.

LISTA SPRZĘTU:

Chętnie wysłucham Waszych refleksji, tu lub w komentarzach pod filmami. Miłego oglądania!

Zobacz również

4 odpowiedzi

  1. Świetnie! Chociaż byłoby jeszcze lepiej, gdybyś konkretnie podał markę i właściwą nazwę danego przedmiotu i jego specyfikacje, np. w postaci informacji w opisie filmu. Wiem, że skupiasz się na sposobie i systemie bardziej niż na opisie przedmiotu ale tak dla pełności obrazu mógłbyś w jakiś sposób producenta, nazwę, rodzaj materiału i wagę itp.

  2. Tego mi właśnie brakowalo w tym nagraniu, jakbyś mógł podać modele bielizny, spodni etc. To napewno ułatwiło by zakup rzeczy tak przetestowanych. Ogólnie filmy i wiedza na 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *