„Szlaki Polski” – kompendium najpiękniejszych szlaków długodystansowych

Po 4 miesiącach pracy pisarskiej minionego lata i jesieni moja najnowsza książka, „Szlaki Polski”, trafia w Wasze ręce!

Ta pozycja, ukazująca się nakładem wydawnictwa „Bezdroża” to prawie 380-stronnicowy przewodnik i kompendium wiedzy o 30 polskich szlakach długodystansowych. Wśród nich opisy szlaków z całego kraju, przecinające każde województwo. Znalazły się wśród nich trasy piesze dla zaczynających przygodę z wędrowaniem i doświadczonych piechurów. Spokojne szlaki po nizinach lub pojezierzach i wymagające kondycji trasy górskie. Od 55 do do ponad 900 kilometrów. Całość opatrzona wstępem, który podpowie jak możesz zacząć przygodę z wędrowaniem, co specjalnego jest w długich dystansach oraz jakiego sprzętu i umiejętności potrzebujesz.

lukasz_supergan_szlaki_polski
Szlak Solny – mapa, profil trasy i krótki opis na początku każdego rozdziału

Znajdziesz wśród nich tak znane jak Główny Szlak Beskidzki bądź Sudecki. Mniej popularne szlaki wyżynne (Centralny Szlak Roztocza, Jury Wieluńskiej, Szlak Wyżynny). Szlaki przybliżające kulturę i historie regionów (Szlak Powstańców Śląskich, Prawosławnych Świątyń, Polskiej Miedzi). Mało poznane szlaki polskich nizin (Szlak Hetmana Czarnieckiego czy „Suwalski Gigant”). Te blisko przyrody – ale i te mijające wielkie miasta. Łącznie – ponad 7 000 kilometrów przygody.

lukasz_supergan_szlaki_polski01
Lista szlaków opisanych w książce

Przewodnik trafi w Wasze ręce po 12 maja, ale już teraz możecie zamówić go w przedsprzedaży na mojej stronie (zakładka”SKLEP”). Wysyłka książki realizowana będzie do większości krajów Europy. Chcąc zamówić egzemplarz z dedykacją lub podpisem, zaznaczcie to w polu „UWAGI” w zamówieniu.

W ciągu pierwszej doby ponad 250 osób zamówiło „Szlaki Polski”, jeszcze zanim książka zobaczyła światło dziennie! Bardzo dziękuję Wam za zaufanie! Wierzę, że książka spełni Wasze oczekiwania. Co więcej – w tym dziwnym czasie, gdy zamknięci jesteśmy w granicach naszego kraju, będzie inspiracją do lepszego poznania własnego sąsiedztwa. Moje wędrówki po Polsce otwierały mi oczy na nieznaną wcześniej rzeczywistość naszego własnego kraju i pomagały odkrywać miejsca nieopisywane w żadnych przewodnikach. Mam nadzieję, że wędrówki według tej książki będą początkiem takich właśnie odkryć, których sami będziecie dokonywać.

Zobacz również

5 odpowiedzi

  1. Czy jest szansa na jakiegos pdfa czy cos z przykladowym szlakiem (w sensie wszystkie jego strony)? Moze byc kiepskiej jakosci, chodzi o to, zeby sie zorientowac o czym piszesz dokladnie.

  2. Hejka a ja takie inne pytanko, czy do książki była by możliwość dołączenia tracków (śladów gps) do wgrania np w zegarek, nawigację?
    Czy jest / byłaby możliwość dostania takiego tracka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *