2 lata wokół Azji

2 lata wokół Azji

Wyjątkowa przygoda, w którą popchnęła mnie ciekawość świata oraz chęć poznania i zrozumienia innych kultur: dwuletnia podróż dokoła Azji, którą nazwaliśmy „Drogą do Shangri-la”.

Zaczęła się od nieśmiałej myśli o przejechaniu wzdłuż Jedwabnego Szlaku. Skończyła potężną pętlą, zatoczoną przez 24 kraje Azji i Europy. Jesienią 2010 roku wyruszyliśmy, wspólnie z Olą Nikiel, przez Bliski Wschód, Irak, Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Azję Południowo-Wschodnią, Chiny oraz Syberię. Spędziliśmy razem w drodze 18 miesięcy. Kolejnych 6 podróżowałem, już samotnie, przez kraje Azji Centralnej, przejeżdżając ostatecznie dwukrotną długość ziemskiego równika (ok. 80 000 km).

Ta włóczęga przez Azję była zmieniającym wszystko doświadczeniem i pokazała rzeczy, którym przed wyjazdem z Polski nie dałbym wiary. Od jej zakończenia poświęciłem się „etatowo” podróżom, pisaniu i opowiadaniu o świecie.

Więcej o naszej podróży przez Azję na blogu „Droga do Shangri-la”.

azja_podroz_mapa

Spotkania i prezentacje

Spotkania i prezentacje: dzielenie się doświadczeniem jest częścią każdej podróży.

Moje książki

Historie wyjątkowych wędrówek. Opowieść o samotnym przejściu Łuku Karpat oraz reportaż z irańskich gór Zagros.

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do newslettera i otrzymaj unikalny prezent tylko dla subskrybentów: kompletną, darmową listę sprzętu, z którą przygotujesz każdą wyprawę górską!

Chwileczkę...

Dziękuję! Wkrótce otrzymasz pierwszą wiadomość.

Moje podróże wspierają: