Sztuka wędrówek długodystansowych

666 tysięcy kroków potrzeba, by przejść Główny Szlak Beskidzki. Łuk Karpat to już 3 miliony kroków. 10 milionów kroków to europejski szlak E3 z Hiszpanii do Turcji.

 

Dla kogo?

Dla młodych wędrowców i doświadczonych „trekkerów”

Czas trwania

Ok. 90 min

Kategoria

Sprzęt / Porady praktyczne

 

Wędrówki długodystansowe to inny wymiar turystyki/podróżowania. Oznaczają pokonywanie dużych odległości własnymi siłami, w wymagającym terenie, niekiedy z dala od ludzi. Na długim szlaku jesteś zazwyczaj sam/a, polegając na tym, co masz i na tym co umiesz (to drugie jest często ważniejsze). Przejście setek lub tysięcy kilometrów oznacza inne gospodarowanie swoimi siłami, fizycznymi i mentalnymi. Często oznacza też złożone planowanie. Takie dystanse mogą onieśmielać, gdy pomyśli się o nich po raz pierwszy. Nawet ci, którzy uwielbiają wędrówkę, rzadko myślą o podobnych wyzwaniach na poważnie. Nawet jeśli w głowie zakiełkuje myśl „a może?”, zazwyczaj gaszą ją realia życia codziennego lub po prostu obawa, którą kwituje się słowami: „nie dam rady”. Kondycja, noclegi, jedzenie i woda, sprzęt, pieniądze. Ilość przygotowań, jaką trzeba wykonać, przytłacza. A do tego perspektywa kilku tygodni lub miesięcy w marszu, chociaż od dawna nie wstajesz zza biurka.

Prezentacja porusza takie kwestie jak:

  • Ewolucja mojego własnego systemu bagażu
  • Waga sprzętu vs. wygoda i bezpieczeństwo
  • Funkcjonalność lekkiego systemu do spania w terenie
  • Co nosić – wyposażenie, buty i odzież na wiele miesięcy marszu
  • Nawigacja i bezpieczeństwo

Prezentacja może być dopasowana pod względem czasu, tematyki lub grona odbiorców: od 15-minutowego tzw. keynote, do 2-godzinnych warsztatów dla planujących własną wyprawę.

Jeżeli jesteś zainteresowany

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do newslettera i otrzymaj unikalny prezent tylko dla subskrybentów: kompletną, darmową listę sprzętu, z którą przygotujesz każdą wyprawę górską!

Chwileczkę...

Dziękuję! Wkrótce otrzymasz pierwszą wiadomość.

Moje podróże wspierają: