Podróż. Jak zostawić wszystko i wyruszyć w świat?

Podróże to nauka tolerancji, szacunku i zrozumienia dla ludzi i ich kultur. To lekcja, jakiej nie otrzymamy w żadnej szkole. Jak zorganizować podróż swojego życia? Czy potrzebny jest jej plan, a jeżeli tak, to od czego zacząć? O czym pamiętać przed wyruszeniem w drogę, by podczas wyprawy nie musieć martwić się o to, o czym się zapomniało? Te pytania nurtują większość osób, którym choć raz przemknęło przez głowę, by zostawić wszystko i wyruszyć w świat. Podczas wystąpienia dzielę się swoim doświadczeniem i przybliżam uczestnikom zarówno blaski, jak i cienie bycia w drodze.

 

Dla kogo?

Dla początkujących podróżników

Czas trwania

Ok. 60 min

Kategoria

Inspiracja / Porady praktyczne

 

Prezentacja zbiera w całość wszystko to, czego nauczyły mnie podróże w ciągu minionych lat, a więc od chwili, gdy zostawiwszy wszystko, ze spakowanym plecakiem, opuściłem Polskę, by spędzić dwa lata w drodze przez Azję. Tamta decyzja zmieniła moje życie, popychając je na nowe tory. Czego jednak nauczyły mnie podróże, poza poznaniem kawałka świata? Jakich refleksji dostarczyły? W swoich wystąpieniach stawiam nieco ryzykowną tezę: każdy powinien podróżować. Nie każdy musi być podróżnikiem na pełny etat, ale każdy z nas powinien poznać świat inny, niż ten, który otacza jego dom. Takie spotkanie z innym otwiera i uczy zrozumienia oraz tolerancji. Aby podróż mogła nas zmienić, nie powinna być jedynie wycieczką w świat. Musi towarzyszyć jej otwartość i uważność.

 

Prezentacja porusza takie kwestie jak:

  • Praktyczne aspekty przygotowania się do długiego wyjazdu za granicę – jakie informacje potrzebne są przed wyjazdem i gdzie ich szukać
  • Jakie wyposażenie zabrać w podróż w tropiki, na pustynie, w wysokie góry, w tereny leżące z dala od cywilizacji
  • Jak się przemieszczać, gdzie jeść i spać, jak porozumiewać się z ludźmi, których języka nie znamy
  • Jak poradzić sobie z „szokiem kulturowym”, który dotyka nas w obcych miejscach
  • Jak pozostać bezpiecznym i podróżować w sposób nie szkodzący lokalnym kulturom

 

Prezentacja może być dopasowana pod względem czasu, tematyki lub grona odbiorców: od 15-minutowego tzw. keynote, do 3-godzinnych warsztatów dla planujących własną podróż życia.

Jeżeli jesteś zainteresowany

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do newslettera i otrzymaj unikalny prezent tylko dla subskrybentów: kompletną, darmową listę sprzętu, z którą przygotujesz każdą wyprawę górską!

Chwileczkę...

Dziękuję! Wkrótce otrzymasz pierwszą wiadomość.

Moje podróże wspierają: