Podróże pomagają poznać i zrozumieć świat

Wyprawy piesze czynią to szczególnie skutecznie, wystawiając samotnego wędrowca na bezpośredni kontakt z ludźmi i naturą. Wymagają ciągłego skupienia i ostrożności, znajomości przyrody, nawigacji, zasad przetrwania w obcym miejscu i zaufania do siebie. W trudnych sytuacjach marsz zależy tylko od siły woli, a gdy mapy i ślady zawodzą, należy się kierować swoją intuicją i doświadczeniem.

W swoich opowieściach zawieram doświadczenia zebrane podczas pieszych wypraw przez Europę i Azję, wśród najwyższych gór świata, na dystansie 20 000 kilometrów. To relacje z niezwykłych wędrówek oraz osobistą historie. To spotkania z drugim człowiekiem i samym sobą.

O swoich wędrówkach opowiadałem na ponad 100 spotkaniach podróżniczych, festiwalach i prezentacjach, przed publicznością liczącą od 20 do 4000 osób. Każda prezentacja to historia opowiedziana zdjęciami, filmem i dźwiękami, którym towarzyszy osobista relacja. Jest prezentacją samej wyprawy, ale i opowieścią o kulturze i realiach opisywanych miejsc.

Sześciokrotnie gościły one na „Kolosach”, największych spotkaniach podróżniczych w Polsce. Prezentowane były też na Festiwalu National Geographic, Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju, „Wachlarzu”, „Włóczykiju” w Gryfinie, festiwalu „Bonawentura”, „Wądół Challenge”, Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym, Gdyńskich Warsztatach Podróżniczych, Festiwalu „100Droga”, na konferencjach TEDx i wydarzeniach korporacyjnych.

Każda z prezentacji może być dopasowana pod względem czasu, tematyki lub grona odbiorców: od 15-minutowego tzw. keynote, do 3-godzinnych warsztatów dla planujących własną podróż życia.