„Pustka wielkich cisz”

Latem 2004 roku spakowałem plecak i wyjechałem do południowej Rumunii. Wyjechałem na wyprawę, która miała zmienić moje życie.

„Pustka wielkich cisz” to opowieść o pierwszym w historii, samotnym przejściu Łuku Karpat.

O wędrówce, która okazała się najtrudniejszą i najpiękniejszą drogą, jaką kiedykolwiek przeszedłem. O walce z górami i samym sobą, własnymi słabościami i lękami. Oraz o marzeniu, które stało się obsesją, a spełnione przewróciło do góry nogami moje życie. Opowieść osobista, miejscami bolesna, bez koloryzowania i ukrywania tego, co bolesne, po prostu szczera. Spisywana na gorąco już w czasie drogi przez Karpaty, w notatniku niesionym w plecaku. Często w strugach padającego deszczu, w ciasnym namiocie, przy mdłym świetle latarki lub świeczki. To opowieść o wizji, zrealizowanej za sprawą uporu i determinacji.

Kup książkę
Recenzje

Gdybym miała opisać książkę jednym słowem, powiedziałabym, że jest szczera. Znajdziemy w niej zagubienie, zwątpienie, smutek i frustrację autora, co czyni ją czymś więcej niż zapisem wydarzeń na trasie. Zdaje sobie sprawę, że każdy oczekuje czego innego od powieści podróżniczej, jednak ja z chęcią widziałabym w dziele Łukasza więcej emocji, zwłaszcza w wątku miłosnym oraz więcej relacji międzyludzkich w ogóle.

Sharifa29 czerwca 2014

Długą wędrówkę Łukasza śledziłem czując jego zmęczenie i łamiącą się siłę ducha. Spanie pod gwiazdami, we mgle, na przystankach, wędrówkę w deszczu i upale - chiałoby się przeżyć choć ułamek w realu. No i mimo niewielu zdjęć wyjątkowy talent do opisów krajobrazu.

Tom Aves04 kwietnia 2017

Jedna z lepszych książek o tematyce podróżniczej jakie ostatnio czytałam! Polecam gorąco każdemu kto pała miłością do gór lub kiedyś go jakkolwiek góry interesowały, gwarantuję że po przeczytaniu książki każda nawet najbardziej zapomniana pasja zacznie żyć na nowo i żadna siła nie powstrzyma czytelnika przed spakowaniem plecaka i ruszeniem w drogę 🙂

Olga01 kwietnia 2015