Kazbek i Elbrus – zaproszenie na wyprawy w 2018

Wejście na Kazbek oraz połączone wejście na Kazbek i Elbrus: sierpniowe wyprawy dla Was!

Miniony rok, poza dwoma długimi i owocnymi przejściami, przyniósł dla mnie długo oczekiwaną wizytę na Kaukazie. Wejście na Kazbek, choć zakończone pod szczytem z powodu pogody, było świetną przygodą i doświadczeniem. Spotkanie z Gruzją i Gruzinami oraz wędrówki w rejonie Kazbegi stały się świetnym dopełnieniem tamtej wspinaczki. Już wylatując z Gruzji wiedziałem, że chcę tam wrócić pomiędzy szczyty Kaukazu.

Minęło pół roku i niespodziewanie, podczas dyskusji z moimi gruzińskimi przyjaciółmi, zrodził się plan: wracamy. Tym razem latem, w sierpniu, gdy pogoda na Kaukazie jest najlepsza, a szanse na szczyt – największe. Tym razem jednak będzie to wyjazd (a raczej wyjazdy) także dla Was. W sierpniu tego roku zapraszam Was na Kaukaz!

Naszym celem będą dwie wyprawy na najwyższe szczyty:

  • Kazbek (5033 m), piękny strzelisty masyw i ikonę gruzińskich gór,
  • Elbrus (5642 m), najwyższy szczyt Kaukazu i – według niektórych – Europy.

Są to 3 wyjazdy, dające z jednej strony elastyczność, a z drugiej możliwość wejścia na obydwa te wierzchołki:

SZCZYTDATAOPISCENA*OPIS
Kazbek1.08 – 8.08.2018Ośmiodniowy wyjazd wystarczy, by bezpiecznie wejść na szczyt 5-tysięcznika. Wejście rozłożone jest tak, by każdemu zdrowemu turyście zapewnić wystarczająca aklimatyzację do wysokości. Startujemy z miasteczka Kazbegi i po nocy na 3000 m docieramy do stacji meteo. Tam odbywamy jedno wyjście aklimatyzacyjne, a po nim – zasadnicze wyjście na szczyt.590 - 50 = 540 euroKaukaz - program wyjazdu
Kazbek11.08 – 18.08.2018Plan jak wyżej, jednak tym razem wyjazd możesz przedłużyć o kilka dni, by wejść na jeszcze jeden szczyt (patrz poniżej ).590 - 50 = 540 euroKaukaz - program wyjazdu
Kazbek + Elbrus11.08 – 22.08.2018Tu wejście na Kazbek jest nie tylko przygodą samą w sobie, ale i aklimatyzacją przed wejściem na znacznie wyższy Elbrus. Dodatkowe 4 dni pozwolą nam dostać się na stronę rosyjską i stanąć na dachu Kaukazu.1350 - 50 = 1300 euroKaukaz - program wyjazdu

* Uwaga: przy zapisie na dowolną z nich, otrzymujecie 50 euro rabatu w stosunku do cen oficjalnych. Wystarczy podać w zgłoszeniu hasło „Wyprawa z Łukaszem Superganem”.

Kazbek i Elbrus są górami wysokimi, wymagającymi aklimatyzacji, na które wchodzi się w zespołach linowych. Obydwa są jednak dostępne dla ambitnego turysty górskiego. Doświadczenie alpejskie nie jest wymagane. Podobnie wyposażenie: poza własnym kompletem ubrań sprzęt alpinistyczny możecie wypożyczyć na miejscu. Obie wyprawy organizują przewodnicy z agencji Mountain Freaks, znający te góry jak własną kieszeń, od lat wprowadzający na ich szczyty setki klientów. Z ich profesjonalnego doświadczenia korzystałem osobiście i wiem, że można im ufać. Poza opieką miejscowych przewodników otrzymacie sporą dawkę wiedzy górskiej, przyrodniczej i kulturowej, na koniec kosztując znakomitej, miejscowej kuchni. To wysokogórska przygoda w pełni tego słowa, z której wraca się trochę jak z innego świata.

Podczas obydwu wypraw jestem z Wami cały czas, służąc radą i pomocą. Będzie to czas nie tylko na wspinaczkę, ale także na podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, wymianę pomysłów, porozmawianie o Waszych planach. W drodze na oba szczyty chciałbym pokazać Wam „patenty”, jakich używam w górach wysokich. Opowiem, jakich błędów unikać i jak bezpiecznie zacząć swoją przygodę z alpinizmem.

Szczegółowe plany wypraw znajdziecie w plikach PDF w powyższej tabeli. Zapisy przyjmuje organizator, agencja Mountain Freaks – Mountain Travel & Adventure Agency: info@mountainfreaks.ge.

wyprawa_na_kazbek
Kazbek (5033 m)
wyprawa_na_elbrus
Elbrus (5642 m)

Zobacz również

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *